Новини 2020-06-16 11:51

Україна не визнає російських паспортів у Криму - МЗС

Це пояснюється тим, що у разі відмови від паспортів мешканцям загрожували переслідування та репресії.

Примусова паспортизація - це елемент  репресивної політики держави-агресора по відношенню до громадян України, які змушені жити в умовах окупації. Після незаконної окупації і спроби анексії Росія грубо порушила як українське законодавство, так і міжнародне право. Про це 16 червня нагадує у заяві Міністерство закордонних справ.

 

"Нав’язана паспортизація є також елементом системного тиску російської окупаційної адміністрації на громадян України, заздалегідь спланованим і цинічно реалізованим. Громадяни України, що мешкають в АР Крим та м. Севастополь, фактично були позбавлені права вибору. Можливості відмови від російського громадянства були жорстко обмежені шляхом визначення недостатньої кількості відповідних центрів і занадто коротких термінів прийому заяв про відмову", - пишуть у повідомленні.

 

У МЗС пояснюють, що крім того, у разі відмови мешканців Криму від отримання російських паспортів, штучно обмежувалися їхні права на працевлаштування, медичний захист, соціальну і пенсійну допомогу. Відсутність російського паспорта могла також стати причиною примусової депортації та заборони в’їзду на територію АРК та Севастополя. 

 

"Невід’ємним аспектом автоматичної паспортизації була й загроза переслідування проукраїнських активістів, у тому числі журналістів, з боку окупаційної влади. Історія окупації засвідчила, що мешканці Криму мали всі підстави для побоювань, що через подачу заяв про відмову від російського громадянства окупаційна влада здійснювала «інвентаризацію» опонентів для проведення репресій", - наголошують у МЗС.

 

У заяві зазначається, що громадяни України були змушені отримувати російські паспорти ще й для того, щоб зберегти власні оселі, майно на окупованому півострові. Нещодавнє підписання Президентом РФ Путіним указу щодо позбавлення українських громадян можливості володіння землею в тимчасово окупованому Криму - "черговий крок до нав’язування російського громадянства та грубого порушення міжнародного права".  

 

Нагадаємо, що з неділі, 14 червня, роботу КПВВ на межі з Кримом відновили. Протягом доби пропустили 54 особи, 12 особам окупанти відмовили в пропуску, мотивуючи відсутністю достатніх підстав. З окупованого Криму пропущено 108 осіб. Усі вони будуть проходити самоізоляцію.

схожі новини