Новини 2020-06-17 14:26

Стерненко назвав рішення суду про свій домашній арешт абсурдним та протиправним

Він стверджує, що ухвала суперечить правилам ЄСПЛ.

Активіст Сергій Стерненко, якого підозрюють в умисному вбивстві, заявив, що буде подавати апеляцію на рішення суду про домашній арешт. Про це 17 червня він повідомив у Telegram-каналі.

 

"Отримав ту ганебну ухвалу про мій домашній арешт. Те, що підозра необґрунтована, суддя проігнорував. Ризик знищити речі і документи суддя вважає недоведеним. Але суддя вважає що є ризик що я буду переховуватись та можу впливати на свідків тому що мені інкримунують ст. 115. І все. Тобто він обґрунтовує ризики виключно тяжкістю злочину, який мені інкримінують. Крім того, що це абсурдно, практика ЄСПЛ прямо забороняє саму лише тяжкість покарання класти в обґрунтування. А ще суддя в рішенні проти мене спирався на туж таки практику ЄСПЛ, що теж заборонено. Рішення абсурдне та протиправне. Готуємо апеляцію", - написав Стерненко.

 

Як зазначалося, 15 червня Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід активісту Сергію Стерненку у вигляді домашнього арешту до 13 серпня, відмовивши у взятті на поруки. Однак йому призначили домашній арешт за місцем реєстрації, а не за фактичним місцем проживання - у військовій частині в Одесі. Захист Стерненка звернувся до суду, щоб йому змінити місце відбування домашнього арешту. 

 

Згодом активісту Сергію Стерненку, якого підозрюють у вчиненні умисного вбивства, змінили адресу відбування домашнього арешту з місця реєстрації на місце фактичного проживання. 

 

Нагадаємо, що 24 травня 2018 року невідомі скоїли напад на одеського активіста, керівника громадської організації "Небайдужі" Сергія Стерненка, один із нападників загинув. Медики доставили активіста до операційної. За його словами, нападників було двоє. Один втік, інший – отримав від Стерненка смертельний удар ножем.

 

Прокуратура впродовж двох років не вбачала у діях хлопця під час третього нападу злочину, допоки у березні 2020-го на посаду генпрокурора не прийшла Ірина Венедіктова, яка в інтерв’ю журналістам «Української правди» заявила, що підозра Стерненкові буде: або за умисне убивство, або за умисне убивство при перевищенні меж необхідної самооборони. Згодом активіст отримав три повістки до Служби безпеки: дві заднім числом і ще одну – на 18 травня. 

 

18 травня Стерненко повідомив, що залишається в статусі потерпілого у справі про смерть його нападника. 11 червня йому в СБУ оголосили підозру про умисне вбивство та незаконне носіння холодної зброї.