Новини 2020-06-18 12:16

Сьогодні Порошенку обиратимуть запобіжний захід

Судитиме Порошенка той самий суддя, який обирав запобіжні заходи підозрюваним у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

У четвер, 18 червня, у Печерському районному суді Києва розглядатимуть клопотання Офісу генпрокурора про обрання запобіжного заходу екс-президентові Петру Порошенку з альтернативою застави у 10 млн грн. Початок засідання заплановано на 15:15. 

 

Колишнього президента Петра Порошенка підозрюють у тому, що він у 2018 році шляхом видання злочинного наказу схилив голову Служби зовнішньої розвідки до перевищення влади та службових повноважень. 

 

Суддею для Порошенка буде Сергій Вовк. Він відомий ухваленням таких рішень: про зняття арешту із понад 400 об'єктів нерухомості, пов’язаних із олігархом Ігорем Коломойським; звільнив з-під варти підозрюваного в організації вбивства бердянського активіста «Сармата»; обирав запобіжні заходи підозрюваним у вбивстві журналіста Павла Шеремета. 

 

Нагадаємо, що 10 червня Порошенко був викликаний на допит у Держбюро розслідувань щодо переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю 43 картин. 10 червня Держбюро розслідувань заявило, що Порошенку повідомили про підозру. Водночас його адвокат Ілля Новіков заперечив це і заявив, що підозри не вручили.

 

Загалом Порошенко фігурує у 13 кримінальних провадженнях. Найбільш гучні справи: "Плівки Деркача", справа про 43 картини, справи про хуліганство, "Зрада" у Мінську та інцидент у Керченській протоці.