Новини 2020-07-01 10:02

Порошенко розповів, у скількох провадженнях фігурує

Також Порошенко розповів, що за всіма справами стоїть ОП.

Колишній президент Петро Порошенко повідомив, що фігурує у 24 кримінальних провадженнях. Про це він заявив в інтерв’ю «Соромно!» у вівторок, 30 червня.

 

«24, бо три вони закрили. Я це дізнався тільки із заяви, яка пролунала. Нам це не повідомляли», – сказав Порошенко. При цьому він заперечив, що більшість проваджень – це помста колишнього заступника голови Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова.

 

Зазначимо: низка справ проти Порошенка відкриті за заявами Портнова.

 

«Який Портнов? Яка помста? Це спроба Офісу президента або особисто президента Володимира Зеленського сховатися або відволікти увагу за димовою завісою, прикрившись Портновим. Це прямі вказівки з Офісу президента конкретно пана Смирнова (заступника голови ОП Андрія Смирнова – Ред.), який як адвокат пана Єфремова (колишнього лідера Партії регіонів Олександра Єфремова – Ред.) дуже дружний з Портновим», – заявив Порошенко.

 

Нагадаємо, 18 червня у Печерському районному суді Києва розглядали клопотання Офісу генпрокурора про обрання запобіжного заходу Порошенку з альтернативою застави у 10 млн грн. Порошенка підозрюють у тому, що він у 2018 році шляхом видання злочинного наказу схилив голову Служби зовнішньої розвідки до перевищення влади та службових повноважень. Також Порошенко заявив, що проти нього відкрито ще одне кримінальне провадження – за «розпалювання міжрелігійної ворожнечі» через отримання Україною Томосу. 

 

Пізніше засідання щодо обрання запобіжного заходу Порошенку перенесли на 14:00 1 липня.