Новини 2020-07-09 12:35

США розпочнуть військові навчання з Кіпром попри критику Туреччини

Анкара попередила, що такий крок призведе до дестабілізації.

США планують вперше провести військові навчання з Кіпром, незважаючи на критику союзника по НАТО Туреччини, яка попередила, що такий крок призведе до дестабілізації. Про це повідомляється на сайті Euractiv у четвер, 9 липня.

 

Державний секретар Майк Помпео заявив, що Державний департамент вперше фінансує військову підготовку для Республіки Кіпр в рамках «наших розширюваних відносин у галузі безпеки».

 

«Це частина наших зусиль щодо зміцнення відносин з ключовими регіональними партнерами для сприяння стабільності в Східному Середземномор'ї», - сказав Помпео журналістам.

 

Співпраця буде частиною програми міжнародної військової освіти та навчання США, яка спрямована на підготовку іноземних офіцерів та підвищення взаємодії дружніх країн з військовими США.

 

Туреччина і невизнана Турецька Республіка Північного Кіпру застерегли від кінця ембарго, заявивши, що це порушить баланс сил на острові.

 

Зазначається: Конгрес США минулого року поклав край десятиліттю ембарго на поставки зброї на острів, північна третина якого окупована Туреччиною. Штати ввели ембарго в 1987 році, щоб уникнути гонки озброєнь і сприяти мирному врегулюванню.

схожі новини