Новини 2020-07-09 17:52

Україна та НАТО погодились посилити присутність сил у Чорному морі

Андрій Тарас запросив Єнса Столтенберга з офіційним візитом до України.

Україна та НАТО погодились посилити присутність сил іі засобів на суходолі, морі та в повітряному просторі чорноморського регіону шляхом збільшення патрулювання у повітрі та присутності кораблів військово-морських сил країн-членів Альянсу. Про це повідомляють у Міноборони за результатами телефонної розмови між міністром оборони Андрієм Тараном та генсекретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. 

 

"Важливим аспектом розмови став обмін думками щодо безпекової ситуації на Сході України та в акваторії Чорноморського регіону. Співрозмовники погодилися, що ситуація з безпекою у Чорному морі продовжує погіршуватися у зв’язку з тим, що Росія нарощує (зміцнює) свою військову присутність та змінює баланс сил", - йдеться у повідомленні. 

 

Таран також запросив держави-члени НАТО приєднатися до національних стратегічних навчань, що заплановані до проведення на півдні України восени.

 

Керівник оборонного відомства також запросив Столтенберга з офіційним візитом до України.

 

Як повідомлялося 26 червня, Російська Федерація під час навчань "Кавказ-2020", які відбуватимуться у вересні, може вдатися до провокацій на Чорному морі. 

схожі новини