Новини 2020-07-22 15:46

Мешканців Криму штрафують за спробу перетнути адмінкордон з українським паспортом

Натомість ФСБ РФ вимагає пред'явити російський паспорт.

При в'їзді на окупований Росією півострів Крим, Федеральна служба безпеки РФ вимагає у мешканців Криму російський паспорт, натомість не визнає українського. Про це повідомляє "Кримська правозахисна група".

 

"Якщо у жителя Криму немає з собою російського паспорта, а є тільки український, співробітники прикордонного управління ФСБ РФ виносять постанову про призначення адміністративного покарання" - йдеться у повідомленні.

 

Жительці півострова, що поверталася з Києва в Ялту виписали штраф на 2 тисячі рублів за "порушення правил перетину державного кордону", а також, як повідомила вона Кримській правозахисній групі (КПГ), її півтори години допитував співробітник ФСБ в російському пункті пропуску «Перекоп».

 

«Він задавав мені багато різних питань, а саме: де народилася, жила, вчилася, де працюю і з ким живу», - розповіла жінка.

 

Аналітик КПГ Олександр Седов стверджує, що законних підстав для таких дій немає, отже, це розцінюється, як одна з форм примусу до отримання громадянства країни-окупанта і є прямим порушенням міжнародного гуманітарного права.

 

Нагадаємо, що 7 липня у Криму відбулися масові обшуки кримських татар, затримано шістьох осіб. Мінреінтеграції розцінило такі дії, як черговий акт тиску з боку російської окупаційної адміністрації на кримчан за етнічною та релігійною ознакою.

схожі новини