Новини 2020-08-10 12:21

Правозахисники закликали Зеленського пояснити закриття КПВВ на адмінкордоні з Кримом

Представники ГО переконані, що припинення роботи КПВВ позбавило українців з окупованому Криму доступу до освіти та медичної допомоги, а також призводить до роз’єднання сімей та інших значних негативних наслідків.

Низка правозахисних громадських організацій звернулися до президента Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Дениса Шмигаля із закликом публічно пояснити обмеження роботи КПВВ на адмінкордоні з окупованим Кримом, а також законодавчо визначити підстави, що дозволяють перетинати межу з півостровом. Про це у понеділок, 10 серпня, йдеться на сайті Кримської правозахисної групи.

 

Як зазначається у відкритій заяві, обмеження були відновленні раптово та неочікувано, рівно через тиждень після того, які всі карантинні обмеження на перетин КПВВ з окупованим Кримом були зняті. При цьому, як наголошують правозахисники, не було надано жодного публічного переконливого обґрунтування необхідності відповідного рішення.

 

Представники громадських організацій переконані, що припинення роботи КПВВ позбавило українців, які проживають в окупованому Криму, доступу до освіти та медичної допомоги, а також призводить до роз’єднання сімей та інших значних негативних наслідків. 

 

"Ми звертаємося до президента України і прем’єр-міністра України із закликом:

 

публічно пояснити причини надання доручення Кабінету Міністрів України щодо ухвалення рішення про відновлення обмежень щодо перетину адміністративного кордону з тимчасово окупованою територією Криму громадянами України;

 

невідкладно ухвалити зміни до нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України задля визначення підстав гуманітарного характеру, наявність яких надає дозвіл на перетин межі з тимчасово окупованої територією АР Крим та м.Севастополь", - йдеться у заяві правозахисників.

 

Підписантами відкритого звернення стали: "Кримська правозахисна група", Центр прав людини ZMINA, ГО “Донбас СОС", Благодійний фонд “Восток SOS”, ГО “КРИМСОС”, ГО "Регіональний центр прав людини", ЦГП “Альменда”, БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”, Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”.

 

Нагадаємо, Кабінет Міністрів постановив закрити КПВВ на адмінкордоні з окупованим Кримом на період 9 - 30 серпня. Водночас у рішенні уряду зазначається, що КПВВ із Кримом призупинили роботу для всіх, окрім деяких категорій людей.

схожі новини