Новини 2020-08-13 15:57

Максим Віхров: Якщо з-під контролю РФ вислизне ще й Білорусь, то ідея «триєдиної русі» остаточно втратить зміст

Для російського імперського проекту це може стати не меншим ударом, ніж розпад СРСР.

Не виключено, що Білорусі таки вдасться вирватися з геополітичної орбіти Росії — принаймні розпочати цей процес. І це потягне за собою далекосяжні наслідки. Передусім буде остаточно зруйновано політичний міф про «триединый русский народ», який підкинув Москві ще Феофан Прокопович. Про це пише журналіст Тижня Максим Віхров.

 

«За останні три століття концепція «триєдиної Русі» зазнавала численних перетворень, однак ніколи не була забутою. Після розпаду СРСР вона стала відправною точкою для російського експансіонізму в Східній і Центральній Європі. Україна після 2004 року, особливо після 2014-го, отримала в цій парадигмі статус «блудного сина», який, окрім ненависті до геополітичного «зрадника», передбачав також тимчасовість «самостійності». Але з кожним роком просторікування Путіна про «братній український народ» усе виразніше відгонить гоголівською маніловщиною», — йдеться в матеріалі.

 

«Якщо з-під російського контролю вислизне ще й Білорусь, то «триєдина» ідея остаточно втратить будь-який зміст. Для російського імперського проекту це може стати не меншим ударом, ніж розпад СРСР», — наголошує Віхров.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини