Новини 2020-09-15 14:04

В Україну з Білорусі намагаються в’їхати 690 хасидів

Прочани почали прибувати на кордон 14 вересня.

Президент України Володимир Зеленський і голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко обговорили ситуацію, що склалася на державному кордоні з Республікою Білорусь, де станом на 7:00 15 вересня перебувають 690 прочан-хасидів. Про це у вівторок повідомила пресслужба Офісу президента.

 

У ДПСУ спрогнозували подальше прибуття хасидів.

 

"Прогнозуємо прибуття до лінії кордону в Чернігівській області до тисячі осіб, Житомирській - до 700, Волинській - до 1,5 тисячі осіб. Очікуємо прибуття до міста Мінська трьох чартерів - близько 600 іноземців", - розповів Дейнеко.

 

За даними ДПСУ, прочани почали прибувати на кордон із боку Білорусі з 15:30 14 вересня. Українські прикордонники в координації з Національною гвардією України та Національною поліцією встановили заслін на лінії кордону за 700 метрів від пункту пропуску "Нові Яриловичі".

 

Для посилення прикриття білоруської ділянки залучено резерви Національної академії, Державної прикордонної служби України та Сумського прикордонного загону. Також було задіяно вертоліт Мі-8, два H-125, літак DA-40 та безпілотні комплекси для повітряного моніторингу кордону.

 

Держприкордонслужба України організувала взаємодію з Державним прикордонним комітетом Республіки Білорусь і підтримує контакт із посольством Ізраїлю в Україні, а також рабинами єврейських релігійних організацій, які забезпечують водою й кошерною їжею прибулих хасидів.

 

Ситуація на кордоні з Республікою Білорусь контрольована, повідомив Дейнеко президенту.

 

Нагадаємо, Уряд України закрив кордони на в'їзд іноземцям до 28 вересня. Водночас, деякі категорії осіб все ж таки можуть перетнути кордон. Також Уряд заборонив транзит іноземців через Україну.

 

Як повідомлялося, раніше у вересні хасидські прочани рознесли захисні огорожі, встановлені на могилі шанованого ними праведника рабі Нахмана в м. Умані Черкаської області для профілактики поширення коронавірусу. 

схожі новини