Новини 2020-10-16 14:26

У Києві провели масштабні антитерористичні навчання

Навчання планувалися близько пів року.

У п'ятницю, 16 жовтня, у Києві провели спільні антитерористичні навчання. У них взяли участь підрозділи Національної поліції, СБУ, ДСНС, Нацгвардії, МЗС та представники органів влади та посольства Ізраїлю. Про це повідомляє журналіст Тижня.

 

 

За легендою навчань невідомі особи викрали Надзвичайного та Повноважного посла Ізраїлю в Україні. Крім того, зловмисники заклали вибухівку біля входу в будівлю посольства цієї країни. Навчання планувалися близько пів року за ініціативи посольства Ізраїлю в Україні.

 


За словами начальника Головного управління – керівника координаційної групи Антитерористичного центру при СБУ в Києві та Київській області полковника Олега Головаша українські силовики намагалися створити умови максимально наближені до реальних. «Це надзвичайний досвід для нас», - підкреслив він. Крім того Головаш підкреслив, що в нинішній ситуації в світі українські спецслужби мають бути готовими разом із зарубіжними партнерами реагувати на виклики та загрози. 


У свою чергу Йоав Бістрицьки, заступник посла Держави Ізраїль в Україні назвав ці навчання унікальними. Також він відзначив високий рівень підготовки українських спецслужб та їхню технічну оснащеність, подякувавши керівництву і всім учасникам навчань. «Незважаючи на ситуацію з коронавірусом, ми не могли втратити таку можливість», - наголосив він.

 

У своєму ексклюзивному коментарі для Тижня він зазначив, що ізраїльська сторона дуже задоволена результатами навчань, адже вони краще можуть підготувати до ймовірних подій.

 

 

Також Бістрицьки відзначив ту серйозність, з якою до навчань підійшло керівництво всіх залучених з боку України спецслужб. При цьому він підкреслив, що посольство Ізраїлю повністю покладається на українські спецслужби. Водночас, заступник нагадав, що ізраїльські спеціалісти знаходяться в постійному контакті з українською стороною, надають свої поради та консультації. «Маємо високий рівень співробітництва, щоб зробити все можливе для того, щоб наше посольство і Посол були в безпеці», - зауважив Бістрицьки.

 

Як повідомлялося, раніше СБУ попереджала про антитерористичні навчання в Києві.