Новини 2020-10-20 10:26

45% українців не підтримують створення вільної економічної зони на Донбасі - КМІС

Наразі 55% опитаних мають намір взяти участь в опитуванні Володимира Зеленського.

45% українців не підтримують надання "вільної економічної зони" Донецькій  і Луганській областям, водночас підтримують таке рішення – 33.5%. Про це свідчать результати опитування КМІС, проведеного з 17 до 19 жовтня.

 

 

Рівень підтримки ВЕЗ зростає із Заходу на Схід з 27% до 46%.

 

Як зазначається, респондентам ставилося запитання "А що саме, на Вашу думку, означає «вільна економічна зона»?" у відкритій формі, тобто респонденти "своїми словами" говорили, що саме вони розуміють.

 

Загалом, 32% опитаних повідомили, що вони не можуть відповісти на запитання. Решта 68% дали відповіді, які, з одного боку, демонструють строкатість розуміння "вільної економічної зони".

 

З іншого боку, як підкреслюють соціологи, багато відповідей респондентів скоріше свідчать про відсутність належного поінформованого розуміння, про що саме йде мова.

 

Також під час дослідження пропонувалося обрати одну з інтерпретацій "опитування" Зеленського: чи це щирий намір почути думку більшості, чи політична технологія для досягнення власних цілей. Думки респондентів розподілилися порівну: 44% вважають, що це – щирий намір, 44% – що це політична технологія. 

 

 

Крім того, 41% респондентів не буде довіряти результатам "опитування" президента, будуть їм довіряти – 43%.

 

Наразі 55% опитаних мають намір взяти участь у зазначеному опитуванні.

 

Зауважимо, з 17 до 19 жовтня 2020 року КМІС провів власне опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assistedtelephoneinterviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 505 інтерв'ю.

 

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і без врахування дизайн-ефекту) не перевищує: 4,5% для показників близьких до 50%, 3,9% — для показників близьких до 25%, 2,7% — для показників близьких до 10%.

 

Нагадаємо, 13 жовтня президент Володимир Зеленський закликав українців прийти на місцеві вибори 25 жовтня та відповісти на "п'ять важливих для кожного питань". В Офісі президента заявили, що це опитування не матиме прямих юридичних наслідків. Своєю чергою, Комітет виборців України зазначив, що ініціатива Зеленського суперечить законодавству – оскільки відповідна процедура не передбачена Виборчим кодексом.

 

До опитування Зеленського потрапили такі питання:

 

  • Чи підтримуєте ви ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
  • Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?
  • Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?
  • Чи підтримуєте ви легалізацію каннабісу в медичних цілях – для зменшення болю у важких хворих?
  • Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності.

схожі новини