Новини 2020-10-20 13:51

Степанов прогнозує по 8-10 тисяч нових випадків COVID-19 щодня

МОЗ визначило чотири рівні небезпеки.

У найближчі тижні щоденна кількість нових випадків COVID-19 в Україні може сягнути 8-10 тисяч. Про це у вівторок, 20 жовтня, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час виступу в Верховній Раді, передає «Радіо Свобода».

 

МОЗ визначило чотири рівні небезпеки COVID-19. На першому рівні щоденна кількість випадків коливається в межах 5-7 тисяч. Зазначається, що на цьому рівні система охорони здоров’я здатна витримувати навантаження.

 

На другому рівні заповнення ліжок хворими на COVID-19 становить близько 70% (станом на 20 жовтня в Україні 68,4% лікарняних ліжок зайняті пацієнтами з підтвердженим діагнозом або підозрою на COVID-19 – Ред.).  При цьому орієнтовна щоденна кількість нових випадків хвороби становить 8-10 тисяч.

 

«На цьому рівні ми можемо опинитися в найближчі тижні. У цьому випадку ми збільшимо кількість ліжок у всіх закладах охорони здоров’я на 30% від усього ліжкового фонду. Це 52 тисячі ліжок. Розпочинаємо роботу для розгортання тимчасових госпіталів поза межами закладів охорони здоров’я», – розповів Степанов.

 

На третьому рівні орієнтовна щоденна кількість нових хворих становить 11-15 тисяч, заповненість ліжок – щонайменше 85%. На цьому рівні влада запроваджуватиме «жорсткі карантинні обмеження в країні із застосуванням повного переліку обмежень «червоного рівня» епідемічної небезпеки».

 

На четвертому рівні ресурси системи охорони здоров’я вичерпані. Щоденна кількість випадків буде близько 20 тисяч хворих на добу.

 

«Тут ми будемо змушені запроваджувати активацію протоколу медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги», – наголосив міністр.

 

Уряд продовжує збільшувати кількість ліжок з підведеним киснем. Зараз вона становить 15 тисяч.

 

«До середини листопада показник ліжок з підведеним киснем повинен становити 26 тисяч. У лікарнях, визначених для прийому хворих з коронавірусною хворобою, є більш як 4600 апаратів ШВЛ. Наразі задіяно близько 10%», – обіцяє Степанов.

 

За його словами, у середині листопада в Україні проводитимуть 50 тисяч ПЛР-тестувань на добу, до кінця року їх планують робити по 75 тисяч щодня. Зараз цей показник становить близько 30 тисяч.

 

Зауважимо: 1 жовтня керівник офісу ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт прогнозував 7-9 тисяч хворих на COVID-19 на добу найближчими місяцями.

 

Нагадаємо, станом на 20 жовтня в Україні - 309 107 випадків COVID-19, із них 5 786 летальних, 129 533 пацієнти одужали. За добу зафіксували 5 469 нових випадків захворювання, але одужали 3 044 пацієнти.