Новини 2020-10-21 10:01

Рух опору капітуляції закликав бойкотувати опитування Зеленського

У РОК зауважили, що у випадку бездіяльності членів ДВК, потрібно викликати поліцію самостійно.

У Русі опору капітуляції закликали бойкотувати опитування президента Володимира Зеленського, яке він призначив у день виборів, та оприлюднили заяву-інструкцію щодо дій з приводу проведення “опитування”.  Про це йдеться на сторінці Руху опору капітуляції у Facebook.

 

 

“25 жовтня Зеленський організовує абсолютно незаконне опитування під час виборчого процесу, яке іде врозріз Конституції, законів України та є непрямою агітацією з використанням адмінресурсу. Таке «опитування» має на меті не лише схилити виборців до підтримки пропрезидентської партії «Слуга народу», але й провести репетицію референдуму, на якому, якщо він відбудеться, нам цілком можуть підсунути питання про легалізацію особливого статусу ОРДЛО”, - пишуть у РОК.

 

У організації оприлюднили перелік того, що потрібно робити виборцям, яке не хочуть брати участь у такому опитуванні.

 

1. При виявленні осіб, які проводять ЗеОпитування – одразу вмикати відеозапис, і під нього брати у них пояснення на якій правовій підставі вони проводять це опитування.

 

2. Звернутися до офіційних спостерігачів, що перебувають на виборчій дільниці, на території (поблизу) якої зафіксовано ЗеОпитування, з пропозицією складання Акту про порушення виборчого законодавства.


3. Написати та зареєструвати скаргу в ДВК щодо порушення вимог ч. 14 ст. 57 Виборчого кодексу  через проведення незаконної агітації в день голосування, вимагати від членів відповідної ДВК припинення правопорушення особами, що проводять незаконну передвиборну агітацію у вигляді опитування.


4. У випадку бездіяльності членів ДВК, викликаємо поліцію самостійно. Робимо стрім, фіксуємо дії правоохоронців та їхні дані.


5. У випадку бездіяльності працівників поліції подаємо заяву до відповідного управління Національної поліції щодо вчинення злочину передбаченого ст. 157 та ст 159-1 Кримінального кодексу України.

 

Нагадаємо, 13 жовтня президент Володимир Зеленський закликав українців прийти на місцеві вибори 25 жовтня та відповісти на "п'ять важливих для кожного питань". В Офісі президента заявили, що це опитування не матиме прямих юридичних наслідків. Своєю чергою, Комітет виборців України зазначив, що ініціатива Зеленського суперечить законодавству – оскільки відповідна процедура не передбачена Виборчим кодексом.

схожі новини