Новини 2020-11-26 14:24

МЗС прокоментувало білоруську ноту протесту

Реакцію Мінська МЗС вважає «надмірно емоційною і в цілому безпідставною».

Міністерство закордонних справ України взяло до уваги вручення послу України в Білорусі Ігорю Кизиму ноти протесту. Про це в четвер, 26 листопада, повідомив «Радіо Свобода» речник МЗС Олег Ніколенко.

 

Зауважимо: білоруська сторона висловила рішучий протест у зв'язку з «безперервною серією антибілоруських акцій щодо посольства Республіки Білорусь в Україні».

 

Як зазначається, реакцію Мінська МЗС вважає «надмірно емоційною і в цілому безпідставною».

 

«Ми вважаємо, що жодних підстав для обмеження права на мирний протест у цій ситуації не існує. Правоохоронні органи України вживають належних заходів, щоб на постійній основі, а особливо під час акцій протесту гарантувати безпеку як учасників акцій, так і посольства Білорусі та його працівників», – заявив речник.

 

У МЗС наголошують, що Україна чітко дотримується положень Віденської конвенції про дипломатичної відносини 1961 року і гарантує безпеку іноземних дипломатичних місій на своїй території.

 

 «Очікуємо, що білоруська сторона також із належною відповідальністю ставитиметься до своїх міжнародних зобов’язань і не допускатиме порушень дипломатичного імунітету, на кшталт безпідставних оглядів дипломатичного автомобіля посла України в Білорусі при перетині українсько-білоруського кордону (мова йде про огляд авто Кизима в пункті пропуску «Нова Гута» - Ред.). Також пригадуємо, що в період Революції гідності в Україні білоруська сторона не реагувала на провокації громадян, які під стінами посольства України в Мінську демонстрували свою вкрай недружню позицію до України й обраного українським народом європейського курсу», – йдеться в повідомленні.