Новини 2020-11-26 15:30

Росія хоче зменшити роль «нормандської четвірки», надавши суб'єктність бойовикам - Гармаш

24 листопада РФ підтримала план дій, запропонований представниками ОРДЛО.

Росія хоче зменшити роль «нормандської четвірки». Про це заявив представник ОРДО в українській делегації у Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш в ефірі «Еспресо.TV», повідомляється у четвер, 26 листопада.

 

З цієї причини вона не подає ТКГ свій варіант плану спільних дій.

 

«Ми хочемо, щоб Росія представила свій план, щоб ми не обговорювали один план. Вони обговорюють в тому сенсі, що він не відповідає Мінським угодам. Хай Росія представить свій план і бере відповідальність за виконання того плану, який буде напрацьований в результаті компромісу цих двох планів. Якщо буде. Якщо це можливо», - зазначив Гармаш.

 

Він вважає, що Росія не хоче брати на себе відповідальність саме тому, що її мета не вирішення конфлікту та щоб ці плани діяли й запрацювали, а саме, щоб план йшов від ОРДЛО.

 

«Тобто, Росія хоче суб’єктивізувати ОРДЛО. Для того, щоб не просто уникнути відповідальності за рішення, які будуть прийматися на ТКГ, а щоб понизити роль «нормандської четвірки», - наголосив Гармаш.

 

За його словами, зараз можна побачити, що позиція Німеччини, Франції й України фактично солідарна, а російський міністр Лавров звинуватив Німеччину, Францію в зраді.

 

«Росія хоче, щоб питання Донбасу вирішувалося на більш комфортному для неї майданчику. Щоб це був саме майданчик ТКГ, де є ОРДЛО, але де немає Німеччини й Франції», - йдеться в повідомленні.

 

Гармаш зазначає, що, на його думку, ОБСЄ має неконструктивну позицію у цьому питанні.

 

«Це моє суб’єктивне враження, я не можу сказати від всієї делегації, але, на жаль, ОБСЄ займає неконструктивну позицію у цьому питанні. Тому що саме модератор і посередник у переговорах, яким є ОБСЄ, має нагадувати ті й же Росії, що вона не посередник, як вона завжди каже. Що вона учасник конфлікту, учасник переговорів і має нести відповідальність за всі домовленості. Ми не можемо домовлятись про щось з людьми, яких немає в ТКГ юридично. ОРДЛО не є стороною ТКГ», - наголосив Гармаш.

 

Нагадаємо, 24 листопада РФ підтримала план дій, запропонований представниками ОРДЛО, що мешкають на території, тимчасово не підконтрольній уряду України.

схожі новини