Новини 2020-12-01 14:22

Прокуратура Криму розслідує 13 кримінальних справ через зникнення людей після окупації

Прокуратура АРК вивчає всі факти зникнення людей на окупованій території Криму, оприлюднені в ЗМІ та громадськими організаціями.

Прокуратура Автономної Республіки Крим розслідує кримінальні справи у зв'язку зі зникненням 18 осіб у період окупації півострова РФ, розслідування ускладнюється неможливістю доступу українських слідчих органів на окуповану територію, зазначають у прокуратурі Криму. Про це у вівторок, 1 грудня, розповів під час прес-конференції в Києві прокурор відділу прокуратури АРК Кирило Копійка.

 

"На сьогодні загалом записано 13 кримінальних проваджень за фактами зникнення безвісти, насильницького зникнення 18 осіб", - сказав прокурор.

 

"Вони кваліфіковані за статтею 115 Кримінального кодексу (умисне вбивство) - шість кримінальних проваджень про зникнення вісьмох осіб, за ст. 146 КК (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) - два кримінальних провадження за фактами зникнення трьох осіб і за ст. 438 КК (порушення законів і звичаїв війни) - чотири кримінальних провадження щодо шести осіб", - додав він.

 

За словами Копійки, наприкінці 2018 року низка кримінальних проваджень за фактом насильницьких зникнень на окупованій території були перекваліфіковані на статтю КК про порушення законів війни.

 

"Таке рішення було ухвалено, тому що досудове розслідування дійшло висновку про безпосередню участь органів окупаційної влади і незаконно створених органів окупаційною владою в переслідуванні та можливу участь у викраденні цих людей", - зазначив прокурор.

 

Він також повідомив, що прокуратура АРК вивчає всі факти зникнення людей на окупованій території Криму, оприлюднені в ЗМІ та громадськими організаціями.

 

"Практично за всіма випадками зареєстровані кримінальні провадження і проводиться досудове розслідування органами Нацполіції та СБУ", - додав Копійка.

 

Щодо результатів розслідування, то, за його словами, наразі найпоказовішою є справа Решата Аметова, де вже є фактично встановлені особи та підозрювані.

 

"За іншими справами збираються докази в тому обсязі, який є можливим у зв'язку з тим, що доступ до окупованої території на сьогодні у правоохоронних органів неможливий", - розповів Копійка.

 

Нагадаємо, у зв'язку з масовими порушеннями прав людини в окупованому Росією Криму, в ООН схвалили проєкт оновленої резолюції щодо ситуації з правами людини на півострові.

схожі новини