Новини 2020-12-01 16:37

Україна ініціювала створення посади спецпредставника ЄС щодо Криму

За словами міністра закордонних справ, така посада потрібна, оскільки кризи, що відбуваються всередині Європи, не на її околицях, заслуговують на особливу увагу.

Україна виступає за створення в Європейському Союзі посади спецпредставника з питань окупованого Росією Криму. Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав в інтерв’ю турецькому інформаційному агентству Анадолу.

 

«Ми хотіли б створення посади спеціального представника ЄС щодо Криму, оскільки кризи, що відбуваються всередині Європи, не на її околицях, заслуговують на особливу увагу», – сказав він.

 

Кулеба також наголосив, що ситуація у Криму нині викликає занепокоєння, оскільки там відбувається систематичний тиск на нацменшини. Росія русифікувала Крим, заборонила зібрання кримських татар, примушує кримчан служити в російській армії, що є порушенням міжнародного права.

 

«Наше завдання - зупинити Росію і змусити її покинути Крим. Неважливо, наскільки голосно російські чиновники кажуть, що питання Криму вирішене, бо це не так. Впевнений, що врешті-решт Росія вийде з Криму і кримські татари повернуться на свою рідну землю», – сказав Кулеба.

 

Щодо позиції США він висловив переконання, що новий глава Білого дому жорстко реагуватиме на російську агресію проти України.

 

«Ми впевнені, що Байден буде жорстко ставитися до російської агресії проти України, і ми проведемо всебічний діалог із адміністрацією Байдена, орієнтований на рішення. Байден, до речі, є першим президентом США в історії, якому не потрібно вивчати файл «Україна», оскільки він вже добре з ним знайомий», – сказав міністр.

 

Нагадаємо, міжнародний саміт Кримської платформи щодо деокупації півострова пройде в травні 2021 року в Києві.

схожі новини