Новини 2020-12-03 15:43

ВР встановила термін перебування на посаді керівника САП

Цей документ уточнив одне з положень закону "Про прокуратуру". Раніше дія цієї норми була зупинена.

Верховна рада 3 грудня встановила термін перебування на посаді очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. За відповідний законопроект №4227 проголосували 289 депутатів Ради.

 

Цей документ уточнив положення частини четвертої статті 39 закону "Про прокуратуру". Раніше дія цієї норми була зупинена.

 

Законопроект №4227 відновлює положення, згідно з яким керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури призначається на посаду строком на 5 років.

 

Нагадаємо, 18 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що підтримує прозорий процес відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

 

17 вересня Верховна Рада визначила склад комісії, яка обиратиме керівника САП. Того ж дня посольство США в Україні та представництво ЄС заявили, що від прозорості обрання нового голови САП залежатиме подальша підтримка України. Депутатка Європарламенту від ФРН Віола фон Крамон заявила, що через ситуацію навколо призначення нового керівника САП Україна ризикує втратити безвізовий режим і фінансову допомогу від ЄС.

 

У ЄС наголосили, що умовою безвізу є незалежність антикорупційних структур.