Новини 2017-06-01 12:18

СБУ прийшла з обшуками в офіс інтернет-провайдера Wnet

Слідчі дії тривають у рамках провадження про фінансування сепаратизму.

Служба безпеки проводить санкціоновані обшуки в офісі інтернет-провайдера Wnet. Про це написала у Facebook речниця спецслужба Олена Гітлянська.

За її словами, слідчі дії відбуваються у рамках відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 110-2 КК України: «Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України».

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). 17 травня указ набув чинності.

Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси "Mail.ru", "Яндекс", "ВКонтакте" і "Однокласники", а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, "Первый канал". Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних.

Низка провайдерів уже заблокували доступ до сайтів із санкційного списку.

Водночас, глава Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що механізм блокування російських інтернет-ресурсів поки що не розроблений, але такий процес триває.