Новини 2018-04-02 15:14

У Червоному Хресті заявили, що Україна потребує кращої координації зусиль щодо розмінування

Водночас Ешліманн наголосив на необхідності виділення більших ресурсів для мінної безпеки.

Глава делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Алан Ешліманн заявив, що, за даними з відкритих джерел, на Донбасі з 2014 року кількість загиблих від вибухових пристроїв та снарядів, що не розірвалися, складає понад 600 осіб. Про це повідомляє кореспондент Тижня.

 

Водночас Ешліманн наголосив на необхідності виділення більших ресурсів для мінної безпеки.

 

Зазначається, що з початку конфлікту на Донбасі Червоний Хрест активно долучився до вирішення проблеми розмінування територій Донецької та Луганської областей, постраждалих від бойових дій.

 

"Для попередження жертв МЧКХ проводить інформування місцевих мешканців – проведено більше 500 лекцій в 134 населених пунктах для 27 тисяч осіб з метою  підвищення обізнаності населення про небезпеку. В першу чергу робота проводиться в начальних закладах та територіях, близьких до лінії зіткнення", – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, Комітетом створено і розповсюджуються графічні матеріали, як-от листівки та білборди, позначки, маркування та дорожні знаки.

 

"Новим цікавим форматом є спеціальні комікси для дітей", – заявив Ешліманн.

 

За його словами, він задоволений тим, як українська влада ставиться до питання розмінування, але разом з тим, зазначає, що ця діяльність потребує кращої координації між відомствами та організаціями.  Крім того, він додав, що необхідне скерування більших ресурсів на створення мап небезпечних територій та проведення маркування.

 

Як повідомлялося 31 березня, міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що витрати на розмінуванням усієї території Донбасу можуть перевищити 800 мільйонів доларів. 

схожі новини