Новини 2018-04-19 14:19

У МінТОТ повідомили, коли планують відновити роботу Донецької фільтрувальної станції

Зазначається, що станом на 19 квітня станція законсервована.

Донецька фільтрувальна станція відновить роботу після того, як комунальне підприємство "Вода Донбасу" досягне угоди з Міжнародним комітетом Червоного Хреста  та Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ щодо супроводу працівників станції. Про це в четвер, 19 квітня, повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України.

 

Зазначається, що станом на 19 квітня фільтрувальна станція законсервована, а залишки з системи надходять до резервуарів Авдіївки, звідки вода подається населенню.

 

"Станом на 19.04 ДФС законсервовано. Залишки води з системи надходять до резервуарів Авдіївка звідки вода подається населенню. Роботу планується відновити після домовленостей ВодаДонбасу з МКЧХ та СММ ОБСЄ щодо супроводу персоналу до ДФС", – йдеться в повідомленні.

 

Як повідомлялося, 19 квітня в штабі АТО заявили, що незаконні збройні формування загострили ситуацію щодо Донецької фільтрувальної станції з метою тиску на українську сторону під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську. 

 

Нагадаємо, 17 квітня автобус із працівниками Донецької фільтрувальної станції потрапив під обстріл, внаслідок чого п’ять осіб дістали поранень. Один співробітник знаходиться у критичному стані.

 

Згодом у КП "Компанія "Вода Донбасу" повідомили, що Донецька фільтрувальна станція призупинила роботу. Зокрема, припинена подача питної води до Авдіївки, частково Донецька та Ясинуватої, в селище Червоний Партизан, у села Крута Балка і Верхньоторецьке

 

Спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер у контексті нещодавнього обстрілу автобусу з працівниками Донецької фільтрувальної станції назвав спрямовані напади проти цивільних неприйнятними. Офіційний Вашингтон також засудив обстріл працівників Донецької фільтрувальної станції, а також закликали Росію вивести війська з окупованого Донбасу.

 

Крім того, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ закликала сторони конфлікту на Донбасі надати гарантії безпеки, які потрібні для відновлення роботи Донецької фільтрувальної станції.

схожі новини