Новини 2018-05-03 11:06

У Німеччині почали будівництво ділянки "Північного потоку-2"

Зазначається, що роботи ведуться у відповідності з встановленим графіком.

У німецькому місті Лубмин у федеральній землі Мекленбург - Передня Померанія на площі близько шести гектарів розпочато роботи з викопування котловану і закладці фундаменту для газової приймальної станції, а також будівлі техобслуговування газопроводу "Північний потік-2". Про це заявив представник дочки російського "Газпрому" - компанії Nord Stream, повідомляє Deutsche Welle.

 

За його словами,роботи ведуться у відповідності з встановленим графіком.

 

Зокрема, крім Німеччини, будівництво 1200-кілометрового газопроводу схвалила Фінляндія. По цьому газопроводу з кінця 2019 року планується поставляти з РФу ФРН близько 55 млрд кубометрів газу в рік.

 

Водночас дозволу від Швеції, Росії та Данії на реалізацію даного проекту вартістю 9 млрд євро ще не отримані.

 

Зазначається, що в Німеччині екологічна організація Nabu оскаржує у суді виданий владою дозвіл на будівництво ділянки газопроводу у прибережних водах.

 

"Ми переконані, що отримаємо всі відповідні дозволи", - підкреслив представник Nord Stream.

 

Згідно з інформацією видання, у Данії ділянку "Північного потоку-2" передбачається прокласти паралельно з існуючою гілкою першого "Північного потоку" на південь від острова Борнхольм.

 

Крім того, представник Nord Stream додав, що нитка першого "Північного потоку" була прокладена у цьому коридорі за бажанням Данії, тому є впевненість, що уряд в Копенгагені погодиться на прокладку в даному коридорі і "Північного потоку - 2". Однак Nord Stream розробляє альтернативні маршрути в обхід цієї 12-мильної зони на випадок непередбачених ускладнень.

 

Нагадаємо, 26 квітня міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас та міністр енергетики України Ігор Насалик підписали спільну заяву про загрози, які виникають у зв'язку з будівництвом газопроводу "Північний потік-2". 

 

17 квітня постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що Німеччина планує зміцнити свої позиції в Європі за рахунок будівництва "Північного потоку-2". Водночас, за словами Кулеби, не можна відкидати версії, що Берлін  не хоче втрачати "центрове місце в Європі", стаючи осторонь від поставок газу із США.

 

Як повідомлялося 16 квітня, міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр заявив, що підтримує будівництво "Північного потоку-2", однак з врахуванням інтересів України. 

 

10 квітня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" неможливе без ясності щодо транзитної ролі України. Крім того, вона зазначила, що "Північний потік-2" "це не просто економічна проблема, тут є і політична складова".

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.

схожі новини