Новини 2018-05-12 20:00

Дозвіл Фінляндії на будівництво "Північного потоку-2" оскаржили в суді

За словами голови фонду Марціна Сточкєвича, "Північний потік-2" ставить під загрозу енергетичну безпеку Європейського Союзу та ще більше узалежнює від постачання енергосировини з недемократичних країн.

Фонд "ClientEarth Юристи для Планети" подав до Адміністративного суду у фінському місті Вааса скаргу щодо згоди уряду країни на будівництво газопроводу "Північний потік-2". Про це пише TVP.

 

Варто зазначити, що скарга стосується відрізку у фінській економічній зоні протяжністю у 380 кілометрів.

 

За словами голови фонду Марціна Сточкєвича, велике значення має будівництво не тільки цього фрагменту, але й будівництво усього трубопроводу "Північний потік-2" ставить під загрозу енергетичну безпеку Європейського Союзу та ще більше узалежнює ЄС від постачання енергосировини з недемократичних країн.

 

У Фонді наголосили, що аналіз документів, поданих інвестором, демонструє, що вплив цієї інвестиції на довкілля погано досліджено.

 

Нагадаємо, 3 травня у німецькому місті Лубмин у федеральній землі Мекленбург - Передня Померанія на площі близько шести гектарів розпочали роботи з викопування котловану і закладці фундаменту для газової приймальної станції, а також будівлі техобслуговування газопроводу "Північний потік-2". 

 

26 квітня міністр енергетики Литви Жигімантас Вайчюнас та міністр енергетики України Ігор Насалик підписали спільну заяву про загрози, які виникають у зв'язку з будівництвом газопроводу "Північний потік-2". 

 

Раніше постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що Німеччина планує зміцнити свої позиції в Європі за рахунок будівництва "Північного потоку-2". Водночас, за словами Кулеби, не можна відкидати версії, що Берлін  не хоче втрачати "центрове місце в Європі", стаючи осторонь від поставок газу із США.

 

Як повідомлялося 16 квітня, міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр заявив, що підтримує будівництво "Північного потоку-2", однак з врахуванням інтересів України. 

 

10 квітня канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" неможливе без ясності щодо транзитної ролі України. Крім того, вона зазначила, що "Північний потік-2" "це не просто економічна проблема, тут є і політична складова".

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.