Новини 2018-05-15 14:10

Гройсман повідомив, коли новий Бескидський тунель здадуть в експлуатацію

За словами глави уряду, тунель є важливою логістичною складовою маршрутів експорту української продукції в Євросоюз.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що новий залізничний Бескидський тунель буде остаточно зданий в експлуатацію до кінця травня . Про це глава уряду заявив у вівторок, 15 травня, під час зустрічі з в.о. голови правління ПАТ "Укрзалізниця" Євгеном Кравцовим.

 

"Важливо, що впоралися з завданням. До кінця травня тунель буде зданий", – наголосив Гройсман.

 

За його словами, тунель є важливою логістичною складовою маршрутів експорту української продукції в Євросоюз.

 

"Потрібно забезпечити підтримку експорту, аби у нас не було проблем з поставкою продукції", наголосив прем'єр.

 

Крім того, він додав, що в контексті забезпечення перевезень, потрібно оперативно вирішувати питання забезпечення безпосередньо вагонами та підвищувати якість обслуговування, передусім в пасажирському сегменті.

 

Нагадаємо, в 2013 році Кабмін затвердив проект тунелю в Карпатах вартістю понад 2 млрд грн. 

 

Зазначимо, що для України Бескидський тунель має стратегічне значення, оскільки через нього перевозиться половина транзитних вантажів у напрямку Західної та Центральної Європи.

 

Діючий одноколійний Бескидський тунель був побудований ще 1886 року. На даний час недостатня пропускна здатність тунелю завдає значних економічних збитків Львівській залізниці.

 

У 2006 році «Укрзалізниця» оголосила тендер на реконструкцію Бескидського тунелю. Підготовчі роботи розпочато 2011 року. У серпні 2013 року було затверджено проект.

 

20 січня 2016 року завершився перший етап будівництва Бескидського тунелю.  6 жовтня 2017 року будівництво тунелю було завершено, сумарна вартість робіт становила 102,7 млн євро.

схожі новини