Новини 2018-06-20 12:30

Денісова попросила Червоний хрест відвідати українських політв’язнів у РФ

Омбудсмен надіслала листа до голови Регіональної делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста Магне Барта.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова надіслала лист до голови Регіональної делегації Міжнародного Комітету Червоного хреста в РФ, Білорусі і Молдові Магне Барта з проханням зустрітись із українськими політв’язнями. Про це у середу, 20 червня, Денісова повідомила на своїй сторінці у Facebook.

 

"Я направила до них офіційний лист з проханням відвідати Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Володимира Балуха, Станіслава Клиха та Олександра Шумкова", - написала омбудсмен.

 

Денісова зазначила, що від учора намагається зустрітись з Бартом, проте його помічниця повідомила, що в нього "дуже щільний графік і він не може зустрітися".

 

У листі Денісова попросила Барта здійснити візити у пенітенціарні заклади, де відбувають покарання політв’язні, аби перевірити стан їхнього здоров'я, а також сприяти організації її візитів до згаданих громадян України.

 

Нагадаємо, 19 червня уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова вкотре заявила, що досягнуті напередодні домовленості про синхронне відвідування українського режисера Олега Сенцова і керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського не виконані.

 

Раніше, 18 червня омбудсмена не пустили до політв'язня Сущенка. 16 червня їй не вдалося зустрітися з політв'язнем Карпюком, а 15 червня Денісовій відмовили в зустрічі з Сенцовим.