Новини 2018-09-05 10:12

Україна передала до ООН, Червоного Хреста та ОБСЄ дані про хімічні викиди в Криму

Водночас Халіков заявив, що українська сторона стурбована тим, що в районі Армянська досі не оголошено надзвичайний стан.

Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. Про це 4 вересня повідомив представник Уповноваженого з дотримання прав жителів АР Крим та м. Севастополя Ісмаїл Халіков.

 

"Інформацію передамо до міжнародних організацій(ООН, ОБСЄ, ВООЗ, Організація Червоного хреста), з метою документування фактів порушення прав людини. До прокуратури АРК, щодо порушення кримінальної справи по відношенню до осіб, причетних до порушення екологічних прав громадян на тимчасово окупованих територіях України та загрози їхньому життю", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас Халіков заявив, що українська сторона стурбована тим, що в районі Армянська досі не оголошено надзвичайний стан. За його словами, окупаційна влада продовжує заспокоювати людей замість того, щоб проводити евакуацію.

 

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що дії російської влади на території анексованого Криму призводять до екологічної катастрофи.

 

Своєю чергою, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що людям, які проживають поблизу адміністративного кордону з окупованим Кримом, нічого не загрожує через ситуацію з хімзаводом по виробництву двоокису титану в Армянську. 

 

Раніше стало відомо, що в окупованому Криму через викиди вирішено зупинити завод «Кримський титан».