Новини 2018-11-23 08:48

Die Weit: У 2018-му році випущено рекордну кількість космічних ракет

Ще один рекорд: раніше ніколи стільки ракет не стартувало з таких різних куточків планети за участю стількох різних ініціаторів.

У жодному році у світі не було запущено стільки ракет, як у 2018-му. Уперше, як припускають, було навіть перейдено межу сотні. Отже, у середньому кожні три з половиною дні — один політ у космос. Про це пише журналіст німецького видання Die Weit  Ґергард Геґманн.

 

Ще один рекорд, зазначає він, полягає у тому, що раніше ніколи стільки ракет не стартувало з таких різних куточків планети за участю стількох різних ініціаторів.

 

«Те, що в часи холодної війни було гонитвою між Вашингтоном і Москвою за панування в космосі, поступово стає daily business, ба навіть дуже великим. П’ять десятиліть тому йшлося про те, хто перший устромить свій прапор у місячний пил і таким чином доведе світові власну технологічну перевагу. Натомість тепер ідеться про долар, євро, рубль чи женьмінбі. А декому й про виживання людства. Принаймні в це вірять Джефф Безос, засновник онлайн-гіганта Amazon і космічної фірми Blue Origin, і мільярдер, власник Tesla Ілон Маск із його космічною компанією SpaceX», — ідеться в матеріалі.

 

За його словами, відчувається золота лихоманка. Завоювання космосу обіцяє велетенські прибутки. Той, хто може собі це дозволити, хоче долучитися якомога раніше. Час комерціалізації космічних перельотів через створення економіки, паралельної до земної, давно розпочався. Тим часом під гаслом «New Space» наростає конкуренція між приватними космічними фірмами, зокрема й у комбінації з національними космічними службами.

 

«Це перегони за найкращі вихідні позиції для бізнесу, масштаб якого ще навіть неможливо до пуття осягнути, у який, однак, потрібно обов’язково ввійти», — пише Геґманн.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини