Новини 2018-11-29 11:23

Фракція Бундестагу заявила про небезпеку "Північного потоку-2" для України і Європи – посол

ХДС/ХСС ухвалила документ, який визнає стратегію розвитку партнерства Німеччини та України.

На засіданні найбільшої фракції німецького Бундестагу ХДС/ХСС, в якому взяла участь федеральний канцлер Ангела Меркель, було ухвалено документ, який визнає стратегію розвитку партнерства Німеччини та України. У документі підтверджується, що фракція вбачає у проекті "Північний потік-2" небезпеку.  Про це повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник у Twitter.

 

 

"На засіданні найбільшої фракції ХДС/ХСС (246 депутатів) - за участю Канцлера А.Меркель - ухвалено без перебільшення історичний документ, що визначає стратегію розвитку партнерства Німеччини та України на ближчі роки!!!", - зауважив він.

 

 

 

 

За його словами, ухвалення Дорожньої карти підтримки України з боку найпотужнішої парламентської фракції у Бундестагу саме в ці критичні дні - знак солідарності проти російської агресії.

 

"У Північному потоці-2 ми і далі бачимо небезпеку, що Росія також і цей проект використовуватиме для розширення можливостей дестабілізації України. Мусимо констатувати, що NS2 (Nord Stream-2, - Ред.)  і далі розколює Європу і трансатлантичних партнерів", - йдеться у тезі стратегії фракції.

 

Раніше посол США в ЄС Гордон Сондленд повідомив, що Вашингтон має ще багато інструментів для зупинки будівництва "Північного потоку-2".

 

Як повідомлялося, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що газопровід “Північний потік-2” є небезпекою для України, Словаччини і Польщі. 2 жовтня президент Польщі Анджей Дуда та лідер Словаччини Андрій Кіска виступили проти будівництва російського проекту газопроводу "Північний потік-2", а також – підтримали збереження санкцій Європейського союзу проти Росії.

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня, уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 

 

27 липня 2018 року заступник державного секретаря США з питань енергоресурсів Френсіс Феннон повідомив, що Вашингтон залишається противниками російського проекту газопроводу "Північний потік-2" та іншим проектам, які загрожують статусу України як транзитної держави.

схожі новини