Новини 2018-11-30 11:11

Червоний Хрест вимагає від РФ надати доступ до заарештованих українських моряків

Гумінатарна організація направила Москві вимогу про доступ до захоплених членів екіпажу.

Міжнародний комітет Червоного Хреста виступив з вимогою від Росії надати доступ до українських моряків, захоплених у результаті атаки на кораблі в Азовському морі. Про це заявив глава МЗС Павло Клімкін, передає "РБК-Україна".

 

Зокрема, він відзначив, що Червоний хрест вже направив РФ вимогу про доступ до українських моряків.

 

"Причому вимагають як фізичного допуску, так і медичного допуску. Оскільки ми не знаємо, який фізичний і психологічний тиск на них сьогодні чиниться. Ми повинні отримати незалежну інформацію. Ми знаємо, що Росія зараз здійснює спроби переведення деяких з них в Лефортово. Наші консули готові до цього, оскільки у нас там є доступ", - наголосив Клімкін.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Також у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі захоплені спецназом РФ. У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців.  27 листопада стали відомі імена військових РФ, які атакували українські судн

схожі новини