Новини 2018-12-25 11:14

Сьогодні святкують Різдво за григоріанським календарем

За вченням Церкви, народження Ісуса Христа відкрило можливість для спасіння душі та вічного життя для кожного християнина.

У вівторок, 25 грудня, римо-католицька церква, більшість протестантських церков та частина православних святкують Різдво Христове.

 

За переказами, цього дня Діва Марія народила Ісуса Христа. У Віфлеємі, у яслах, з’явився на світ Син Божий. Звістку про народження Божого Сина пастухам принесли ангели. Пізніше прийшли волхви-мудреці зі Сходу, які про появу Месії знали з легенд. Дорогу до міста їм вказала яскрава зірка. За вченням Церкви, народження Ісуса Христа відкрило можливість для спасіння душі та вічного життя для кожного християнина.

 

У ніч на 25 грудня в римо-католицьких храмах України відбуваються урочисті богослужіння. Головна церемонія проходить у Ватиканському соборі Святого Петра.

 

Водночас усіх зі святом привітав президент України Петро Порошенко.

 

"Сердечно вітаю християн західного обряду з Різдвом Христовим! Різдво – свято надії на краще, оповите таємничістю та родинним теплом. Щиро бажаю від Ангелів – радості, від пастухів – здивування, від мудреців – прозріння, а від народженого Бога – миру і любові", – наголосив він.

 

 

Також вірян західного обряду привітав прем'єр-міністр Володимир Гройсман. 

 

"Сьогодні світ відзначає Різдво Христове за григоріанським календарем. Вітаю з цим світлим святом усіх вірян західного обряду! Нехай сьогодні в серці кожного українця панує радість, а поруч будуть найрідніші люди", - зазначив він.

 

 

Нагадаємо, 16 листопада 2017 року Верховна рада ухвалила законопроект № 5496 про святкування Різдва двічі - 25 грудня та 7 січня, але виключила зі святкових днів 2 травня.