Новини 2018-12-28 16:30

Епіфаній прокоментував можливість перенесення дати Різдва

За словами предстоятеля ПЦУ, більшість помісних православних церков святкують Різдво за новим, григоріанським, календарем.

Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній заявив, що перенесення дати Різдва Христового можливе в майбутньому, якщо відповідні дії сприйме український народ. Про це він повідомив в ефірі одного з телеканалів.

 

За його словами, більшість помісних православних церков святкують Різдво за новим, григоріанським, календарем.

 

"Зараз передбачити, скільки потрібно років для цього, доволі складно. Якщо церква побачить, що більшість православних християн в Україні готові сприйняти це, хочуть святкувати саме за новим стилем, тоді не виникне жодних проблем", – наголосив Епіфаній.

 

Нагадаємо, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту - Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України.