Новини 2019-01-24 10:10

Могеріні і Туск закликали до перевиборів у Венесуелі

Президент Європейської Ради наголосив на підтримці лідера опозиції Гуайдо.

Високий представник ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні та президент Європейської ради Дональд Туск підтримали парламент Венесуели.

 

"ЄС рішуче закликає до початку негайного політичного процесу, що веде до вільних виборів, які заслуговують на довіру, відповідно до конституційного порядку. ЄС повністю підтримує Національні збори як демократично обраний інститут, повноваження якого необхідно відновити та поважати. Цивільні права, свобода й безпека всіх членів Національних зборів, включаючи його голову Хуана Гуайдо, повинні дотримуватися та повністю поважатися", - йдеться у її заяві, оприлюдненій у середу, 23 січня.

 

За словами Могеріні, венесуельський народ має право "мирно демонструвати, вільно вибирати своїх лідерів і вирішувати його майбутнє".

 

"Європейський Союз та його держави-члени залишаються готовими підтримати відновлення демократії та верховенства права у Венесуелі через надійний мирний політичний процес відповідно до конституції Венесуели", - підкреслила вона.

 

Своєю чергою, Туск також наголосив на підтримці Гуайдо.

 

"Я сподіваюся, що вся Європа об'єднається на підтримку демократичних сил у Венесуелі. На відміну від Мадуро, парламентська асамблея, включаючи Хуана Гуайдо, має демократичний мандат від громадян Венесуели", - написав він у Twitter.

 

 

 

 

Нагадаємо, 23 січня Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.  Зокрема, це відбулося у столиці країни Каракасі під час акції протесту проти чинного президента Ніколаса Мадуро.

 

Зокрема, масові акції протесту в країні почалися після того, як 21 січня в Каракасі група військових захотіла усунути від влади чинного президента Ніколаса Мадуро та закликала громадян  приєднатися до демонстрацій. Однак урядові війська придушили протест.

 

Раніше Центр моніторингу за соціальною конфліктністю (OVCS) зазначив, що було ідентифіковано 14 загиблих осіб, усі в результаті кулі. Водночас місцеве видання La Prensa de Lar повідомило, що кількість загиблих під час протестів у Венесуелі зросла до 16 осіб.