Новини 2019-02-24 18:02

У ЄС закликали Мадуро допустити гумдопомогу на територію Венесуели

Брюссель закликає правоохоронні органи та органи безпеки дотримуватися стриманості, уникати застосування сили та дозволити в'їзд допомоги.

Європейський Cоюз закликаd режим Ніколаса Мадуро допустити гуманітарну допомогу на територію Венесуели. Про це йдеться у заяві високого представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки  Федеріки Могеріні.

 

"Відмова режиму визнати надзвичайну гуманітарну ситуацію веде до ескалації напруженості. Надходять тривожні повідомлення про заворушення, акти насильства і зростанні числа жертв, особливо в прикордонних районах і серед корінного населення - пемонів", - йдеться e заяві.

 

Зокрема, Брюссель закликає правоохоронні органи та органи безпеки дотримуватися стриманості, уникати застосування сили та дозволити в'їзд допомоги.

 
"Ми відкидаємо використання нерегулярних збройних формувань для залякування цивільних осіб і законодавців, які мобілізувалися для надання допомоги", - додається у заяві.

 

"Витоки кризи, що продовжується в Венесуелі, є політичними та інституційними, тому рішення може бути тільки політичним. Ми знову заявляємо про наше рішуче неприйняття і засудження насильства і будь-яких ініціатив, які можуть ще більше дестабілізувати регіон", - підкреслюється у заяві.

 

Крім того, у ЄС вкотре закликали до проведення прозорих президентських виборів і наголосили, що готові підтримати цей процес через Міжнародну контактну групу.

 

Нагадаємо, венесуельські військові з метою недопущення через кордон вантажівок з гуманітарною допомогою застосували газ і гумові кулі. У результаті три вантажівки з гумдопомогою, які підійшли до першого прикордонного пункту на мосту Сантандера, що з'єднує Венесуелу з Колумбією, загорілися. У місті Санта-Елена-де-Уайрен прихильників опозиції розганяли проурядові озброєні банди і солдати національної гвардії. За даними некомерційної організації Foro Penal, щонайменше чотири людини загинули і 18 отримали поранення під час обстрілу.

схожі новини