Новини 2019-02-27 12:32

ЄНП обговорить виключення партії Орбана - The Gaurdian

Офіційна дисциплінарна процедура проти Орбана та партії Фідес ще не відкривалася.
Європейська народна партія в березні обговорить питання виключення партії "Фідес" і її лідера прем'єра Угорщини Віктора Орбана. Про це повідомляє The Guardian, посилаючись на джерела в ЄНП.
 

Ситуація навколо "Фідес" буде включена до порядку денного політичної асамблеї ЄНП 20 березня, яка повинна затвердити маніфест групи перед виборами до Європейського парламенту в травні.

 

За даними видання, члени ЄНП будуть обговорювати Орбана і його партію, хоча офіційна дисциплінарна процедура проти них не відкривалася.

 

Правоцентристські скандинавські і балтійські партії розглядають можливість дисциплінарного покарання "Фідес", приєднавшись до голландських і люксембурзьких партій, які критикували політику Орбана в минулому.

 

Фінський євродепутат Петрі Сарвамаа заявив, що Орбан не повинен бути в ЄНП і його національна коаліційна партія розглядає питання про те, чи слід додати свій голос до закликів про виключення Орбана.

 

"Очевидно, що "Фідес" на чолі з Орбаном не поділяє цінності ЄНП. Я зайшов би так далеко і назвав би їх недемократичною силою. Вони схожі на троянського коня ... ясно, що вони підривають нашу партійну групу в Європейському парламенті", - сказав він.

 

Процедура виключення або призупинення членства політичної партії в ЄНП може бути розпочата або високопоставленими лідерами групи або спільним листом від щонайменше семи партій в п'яти країнах.

 

Нагадаємо, уряд Угорщини почав кампанію, націлену на президента Європейської комісії Жана-Клода Юнкера і угорсько-американського бізнесмена Джорджа Сороса.

схожі новини