Новини 2019-05-07 11:29

ЄС вимагає від Туреччини пояснень щодо скасування результатів виборів у Стамбулі

У Брюсселі висловили сподівання, що турецька влада запросить міжнародних спостерігачів.

Європейський Cоюз вимагає від Туреччини обґрунтування рішення щодо скасування результатів місцевих виборів у Стамбулі. Про це йдеться у заяві високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріки Могеріні та єврокомісара з питань політики сусідства і переговорів про розширення Йоганнеса Гана.

 

"Верховна виборча рада Турецької Республіки прийняла рішення про повторне проведення виборів у Стамбулі після апеляцій, які оскаржували попередньо засвідчені результати цих виборів. Обґрунтування цього далекосяжного рішення, прийняте у дуже політизованому контексті, має бути негайно доступним для громадського розгляду" - йдеться у заяві.

 

Наголошується, що забезпечення вільного, справедливого і прозорого виборчого процесу має важливе значення для будь-якої демократії і лежить в основі відносин Європейського Союзу з Туреччиною.

 

"Важливо, щоб стамбульські виборчі комісії виконували свою роботу незалежно, відкрито і прозоро, відповідно до міжнародних виборчих норм і стандартів, щоб гарантувати повну довіру до виборчого процесу. У цьому відношенні ми сподіваємося, що турецька влада запросить міжнародних спостерігачів, таких як Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи, спостерігати за повторними виборами" - додається у заяві.

 

Нагадаємо, 6 травня Верховна виборча рада Туреччини ухвалила рішення про повторне проведення місцевих виборів в Стамбулі, скасувавши результати виборів 31 березня, під час яких переміг кандидат опозиції.

 

Раніше "Партія справедливості і розвитку" заявила, що готова довести серйозні порушення, які можуть змінити результат місцевих виборів.

 

Ці місцеві вибори – перші після перемоги Ердогана на президентських виборах минулого року та запровадження нової політичної системи у Туреччині, що перетворила її на президентську республіку з дуже широкими повноваженнями президента.