Новини 2019-05-09 16:16

ЄС відреагував на нові санкції США проти Ірану

Європейські країни нагадали про власні зобов'язання в тому числі щодо скасування санкцій в інтересах іранського народу.

Європейські країни закликали Іран, який відмовився від частини зобов'язань в рамках ядерної угоди, дотримуватися міжнародної угоди, та висловили жаль щодо санкцій Сполучених Штатів Америки. Про це йдеться у заяві верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Могеріні, а також глав МЗС Франції, Німеччини та Великої Британії.

 

"Ми з великою стурбованістю взяли до уваги заяву, зроблену Іраном, щодо дотримання СВПД (Спільного всеосяжного плану дій)", - йдеться у заяві.

 

Зокрема, країни  "наполегливо закликають Іран продовжувати виконувати свої зобов'язання відповідно до СВПД, як він це робив досі, і утримуватися від будь-яких кроків ескалації".

 

"Ми відкидаємо будь-які ультиматуми і будемо оцінювати дотримання Іраном з урахуванням виконання ним положень СВПД і Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ)", - додається у заяві.

 

Водночас європейські країни нагадали про власні тверді зобов'язання в рамках угоди, в тому числі щодо скасування санкцій в інтересах іранського народу.

 

"У зв'язку з цим ми шкодуємо через відновлення санкцій з боку Сполучених Штатів після їх виходу з СВПД",  - наголошується у заяві.

 

Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп підписав указ про запровадження додаткових санкцій проти металургійного сектора Ірану.  

 

Раніше Іран вирішив відмовитися від деяких зобов'язань, прописаних в Спільному всеосяжному плані дій(JCPOA) 2015 року, з якого вийшли США. Дане рішення ухвалила Рада національної безпеки Ірану. Тегеран на 60 днів припиняє дотримуватися зобов'язань про обмеження на запаси збагаченого урану і важкої води. Президент Ірану Хассан Роухані направив листи з відповідним рішенням державам-підписантам угоди і заявив про готовність продовжити консультації.

схожі новини