Новини 2019-05-14 09:28

ЄС продовжить розгляд питання щодо введення санкцій через видачу паспортів на Донбасі - Могеріні

У свою чергу глава МЗС Естонії наполягає на розширенні санкцій та підтримці суверенітету та цілісності України.

Євросоюз у найближчі тижні продовжить вивчати можливість введення санкцій проти РФ через видачу паспортів жителям окупованого Донбасу за спрощеною процедурою. Про це 13 травня заявила Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Моґеріні після засідання Ради ЄС на рівні глав МЗС у Брюсселі.

 

За її словами, це питання у понеділок обговорювали не лише з представниками "Східного партнерства", але й на початку засідання Ради ЄС із закордонних справ.

 

У свою чергу глава МЗС Естонії Урмас Рейнсалу заявив, що Європейський союз має розширити санкції проти РФ за роздачу російських паспортів на окупованих територіях України.Про це він написав у Twitter.

 

"Провокаційні дії Росії в Україні говорять самі за себе. ЄС не повинен визнавати російські паспорти, видані українцям на окупованих територіях, має розглянути розширення санкцій. ЄС залишатиметься єдиним у підтримці територіальної цілісності і суверенітету України", - наголосив він.

 

Нагадаємо, Павло Клімкін заявив, що у випадку із російською «паспортизацією» окупованих територій Донбасу варто очікувати більш жорстких дій від ЄС, ніж оголошення індивідуальних санкцій. Адже, за словами українського урядовця, ця проблема стосується не лише України і Грузії, які вже потерпіли від дій Російської Федерації, але й країн Євросоюзу, на території яких проживає значна кількі їхсть російськомовного населення.

 

Як повідомлялося, 24 квітня у Росії спростили процедуру надання російського громадянства жителям так званих "Донецької та Луганської народних республік". "Встановити, що особи, які постійно проживають на території окремих районів Донецької та Луганської областей України, мають право звернутися із заявою про приймання в громадянство Росії у спрощеному порядку", - йдеться в указі Путіна. Заяву про отримання громадянства РФ мають розглядати впродовж трьох місяців після подачі документів.

 

У зв’язку з цим указом Україна звернулася до Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй.

 

Президент Петро Порошенко закликавміжнародних партнерів жорстко засудити деструктивні та злочинні дії російської влади, а також посилити режим міжнародних санкцій у зв'язку з указом президента РФ Владіміра Путіна. Крім того глава держави доручив МЗС негайно ініціювати обговорення цього питання в рамках Ради Безпеки ООН, а також інших міжнародних форматах, зокрема в ОБСЄ та ЄС.

 

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що указом про спрощену процедуру надання російського громадянства жителям так званих "Донецької та Луганської народних республік" призеднт Росії Владімір Путін впроваджує в Україні методи, застосовані в грузинських Абхазії і Південній Осетії.

 

Водночас міністр закордонних справ Павло Клімкін назвав указ президента Росії Владіміра Путіна продовженням агресії і втручанням у внутрішні справи України.

 

Своєю чергою, Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що указ президента РФ Владіміра Путіна є свідомою ескалацією агресії проти України та тиском на керівництво держави.

схожі новини