Новини 2019-05-14 14:43

Помпео не зміг здобути підтримку ЄС щодо Ірану

Євросоюз закликав "всі сторони до максимальної стриманості".

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас після зустрічі з державним секретарем Сполучених Штатів Америки Майком Помпео в Брюсселі заявив, що Європейський Союз не хоче воєнної ескалації з Іраном.

 

"Ми не хочемо воєнної ескалації", - зауважив він.

 

Зокрема, Помпео прибув до Брюсселя з незапланованим візитом, щоб обговорити ситуацію, що склалася навколо Ірану, з міністрами закордонних справ ФРН, Франції та Великої Британії, а також з верховним представником ЄС із зовнішньої політики Федерікою Могеріні.

 

За словами Мааса, ЄС та США мають однакові цілі, хоча йдуть "різними шляхами" та мають "різні погляди" на те, як цього досягнути, а саме - не допустити, щоб Іран отримав ядерну зброю. На відміну від Вашингтона, в Брюсселі мають намір і надалі дотримуватися умов ядерної угоди з Тегераном, доки Іран виконує її умови.

 

Водночас Могеріні відзначила, що ЄС закликає "всі сторони до максимальної стриманості".

 

"Нас дуже турбує небезпека того, що через ненавмисну помилку запалає конфлікт", - наголосив глава британського МЗС Джеремі Хант.

 

Крім того, оільник французького зовнішньополітичного відомства Жан-Ів Ле Дріан розкритикував курс Вашингтона на "посилення тиску та санкцій" щодо Ірану.

 

Нагадаємо,  Помпео скасував візит до Москви, вирушивши до Брюсселя, щоб провести переговори з європейськими чиновниками щодо Ірану та інших питань.

 

Як повідомлялося, 8 травня президент США Дональд Трамп підписав указ про запровадження додаткових санкцій проти металургійного сектора Ірану.  

 

Раніше Іран вирішив відмовитися від деяких зобов'язань, прописаних в Спільному всеосяжному плані дій(JCPOA) 2015 року, з якого вийшли США. Дане рішення ухвалила Рада національної безпеки Ірану. Тегеран на 60 днів припиняє дотримуватися зобов'язань про обмеження на запаси збагаченого урану і важкої води. Президент Ірану Хассан Роухані направив листи з відповідним рішенням державам-підписантам угоди і заявив про готовність продовжити консультації.

схожі новини