Новини 2019-06-06 10:49

ЄС чекає негайного звільнення 24 українських моряків - Могеріні

Високий представник ЄС і Зеленський обговорили можливі шляхи до повного виконання Мінських домовленостей усіма сторонами.
Європейський Союз продовжує чекати, що Росія негайно звільнить 24 українських військовослужбовців та поверне Україні три захоплені кораблі. Про це повідомляє прес-служба Служби зовнішніх дій ЄС.
 
Так, дана заява прозвучала за підсумками зустрічі Високого представника ЄС Федеріки Могеріні та президента Володимира  Зеленського у середу, 5 червня.
 
 
Зокрема, ЄС готовий підтримати виконання Мінських угод та мирне врегулювання на сході України всіма засобами, зокрема, підтримати підхід Зеленського до громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях. 
 

"Федеріка Могерині наголосила, що Європейський Союз готовий підтримати виконання Мінських домовленостей усіма доступними способами. Це може включати допомогу ЄС на підтримку цілей, заявлених президентом Зеленським, щодо інклюзивного підходу до громадян, які проживають у районах Східної України поза контролем уряду", - йдеться у повідомленні.

 

Водночас Могеріні і Зеленський обговорили можливі шляхи до повного виконання Мінських домовленостей усіма сторонами, зробивши наголос на відповідальності Росії у цьому сенсі. Вони відхили російські укази, який передбачає спрощену процедуру подання на російське громадянство для людей, що постійно проживають в окремих районах Донецької та Луганської областей, а також перебували на Кримському півострові до 2014 року.

 

Крім того, Могеріні підтвердила соціально-економічну підтримку ЄС регіону Азовського моря, де, як очікується, відбудуться додаткові заходи за підтримки ЄС вже цього літа.

 

Як повідомлялося, 25 травня у Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі та повернути їх під контроль України, а також звільнити 24 захоплених українських моряків.

 

У МЗС України заявили, що Росія має негайно виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права.

 

У відповідь у МЗС РФ заявили, що "при підписанні та ратифікації Конвенції ООН по морському праву 1982 року, виключають можливість задіяння передбачених Конвенцією процедур вирішення спорів щодо інциденту 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки".

 

Нагадаємо, Російська Федерація зайняла дві різні позиції в судах по справі захоплення українських моряків і кораблів. Зокрема, РФ заявляє, що Міжнародний трибунал не має юрисдикції у цій справі, оскільки йдеться про воєнні події, водночас на російських судах Росія заперечує статус військовополонених, наполягаючи, що це була поліцейська операція.

 

схожі новини