Новини 2019-06-25 12:45

Українська делегація призупиняє участь у ПАРЄ

Делегація звертається до президента і Міністерства закордонних справ щодо визначення подальшої участі України в органах Ради Європи.

Постійна делегація Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи призупиняє свою участь у роботі сесії ПАРЄ, окрім питань позбавлення повноважень російської делегації.  Про це  у вівторок, 25 червня, повідомив народний депутат України, член делегації Леонід Ємець у Facebook.

 

 

Ємець зазначив, що українська делегація звертається до Верховної Ради України з необхіністю терміново розглянути питання зупинення участі України в роботі ПАРЄ. Також делегація звертається до президента і Міністерства закордонних справ щодо визначення подальшої участі України в органах Ради Європи.

 

"Делегація не може і не має права приймати рішення про участь України в ПАРЄ, це буде робити український Парламент. Зараз ми призупинили участь у цій сесії Асамблеї до моменту прийняття рішення Україною", - додав депутат.

 

Як повідомлялося, 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань. Резолюцію після дебатів, які тривали майже дев'ять годин, підтримали 118 делегатів, 62 були проти та 10 утрималися.

 

Виконувач обов'язків голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Марія Іонова заявила, що після повернення повноважень делегації Росії в Парламентську асамблею Ради Європи українська делегація може призупинити свою участь в Асамблеї.

 

Своєю чергою, Міністерство закордонних справ України повідомило, що схвалена Парламентською Асамблеєю Ради Європи резолюція, є неприпустимою поступкою Москві, що з 2014 року здійснює збройну агресію проти України, грубо порушуючи норми і принципи міжнародного права, у тому числі Статуту Ради Європи. 

 

Українська делегація у вівторок, 25 червня, на знак протесту залишила залу засідань Парламентської асамблеї Ради Європи. Про рішення делегації оголосив її голова народний депутат Володимир Ар'єв.

 

Крім того, у ПАРЄ у вівторок, 25 червня, оскаржили повноваження російської делегації. Відповідну процедуру порушили з ініціативи української сторони у присутності російської делегації в залі засідань.

 

Водночас президент України Володимир Зеленський заявив, що розчарований рішенням Парламентської асамблеї Ради Європи затвердити без обмежень повноваження делегації Російської Федерації. 

схожі новини