Новини 2019-07-01 12:05

Комітет Верховної Ради схвалив припинення участі України в роботі ПАРЄ

Комітет вирішив рекомендувати відновити роботу української делегації лише після виконання РФ головних пунктів резолюцій Асамблеї.

Комітет  Верховної ради із закордонних справ ухвалив рішення призупинити участь української делегації в сесії Парламентської Ради Європи до рішення Венеціанської комісії щодо повноважень делегатів від Державної думи Росії, обраних за участю мешканців окупованого Криму. Про це повідомив глава української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв у Facebook.

 

Зокрема, комітет вирішив рекомендувати відновити роботу делегації "лише після виконання Росією головних пунктів Резолюцій ПАРЄ, які є в повній компетенції Ради Європи, як організації, яка відповідає за права людини, а саме — безумовне звільнення моряків і політв‘язнів, забезпечення прав кримських татар в анексованому Криму".

 

Крім того, комітет рекомендував голові Верховної ради відкликати запрошення ПАРЄ брати участь в спостереженні за виборами в Україні та відмовитися від участі від конференції голів парламентів в рамках ПАРЄ у вересні. Також спікеру ВР рекомендовано провести відповідні консультації з головами парламентів інших країн-членів Ради Європи, які займають спільну з Україною позицію.

 

 

"Рекомендувати МЗС не приймати кандидатуру нового голови офісу Ради Європи в Україні до проведення консультацій з новообраним генеральним секретарем Ради Європи. Направити звернення до країн-членів Ради Європи не приймати повноваження делегатів РФ в ПАРЄ, які перебувають під санкціями ЄС, а також звернення щодо подальшого дотримання цінностей Ради Європи", - йдеться у тексті рішення, який опублікував Ар'єв.

 

Нагадаємо, 26 червня ПАРЄ  ухвалила рішення про підтвердження повноважень російської делегації без жодних обмежень. Зокрема, за таке рішення проголосували 116 депутатів, 52 - проти, 15 утрималися.  

 
25 червня українська делегація заблокувала автоматичне обрання  Слуцького віце-президентом ПАРЄ. Так, за процедурою, висунуті національними делегаціями кандидати вступають на посаду автоматично, без голосування.  Своєю чергою, якщо кандидатура має заперечення від щонайменше 20 делегатів, тоді призначається таємне голосування.
 

У ніч на 26 червня профільні комітети ПАРЄ, що розглядали питання повноважень делегації РФ, ухвалили рекомендацію підтвердити їх без мінімальних санкцій.

 

Раніше стало відомо, що, у середу, 26 червня,  розгляне оскарження повноважень російської делегації.

 

Як повідомлялось, Парламентська асамблея Ради Європи на своєму засіданні 25 червня  ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань.

 

Резолюцію після дебатів, які тривали майже дев'ять годин, підтримали 118 делегатів, 62 були проти та 10 утрималися.