Новини 2019-07-14 15:49

В ЄС закликали РФ зберегти ракетний договір

Могеріні зазначила, що життєздатність ракетного договору вимагає його повного виконання

Верховний представник Європейського союзу з закордонних питань та політики безпеки Федеріка Могеріні наголосила на необхідності збереження договору про ліквідацію ракет середньої т малої дальності. Про це йдеться в заяві опублікованій на сайті Ради Європи.

 

Могеріні зазначила, що в Євросоюзі схвильовані рішенням Російської Федерації про призупинення виконання своїх зобов'язань в рамках ракетного договору.

 

"Життєздатність угоди щодо контролю над озброєнням, роззброєнням та непоширення вимагає її повного виконання. Ми наполегливо закликаємо Москву знайти ефективне рішення у зв'язку із побоюваннями щодо розробки ракети 9М729", - йдеться в заяві.

 

Нагадаємо, 2 лютого Держдеп США офіційно повідомив Кремль про призупинення зобов'язань за ДРСМД та початок процедури виходу з нього.

 

Як повідомлялося, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (INF), якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.

 

Нагадаємо, Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня 2018 року колишній голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням Договору INF є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

 

 Також США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.

схожі новини