Новини 2019-09-03 16:06

ДПСУ відреагувала на заяву Лукашенки про закриття з Україною кордону через "потік зброї"

Речник Держприкордонслужби наголосив, що українські прикордонники не допускають переміщення не тільки зброї, а й інших небезпечних предметів чи контрабанди.

Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив, що за вісім місяців поточного року на 40% зменшилась кількість спроб незаконного переміщення зброї на кордоні між Україною та Білоруссю, при цьому більше її намагались ввезти саме з білоруського боку. Про це Демченко заявив у вівторок, 3 вересня, у коментарі УНІАН.

 

"Кожна країна вправі проводити та здійснювати посилені заходи своєї прикордонної безпеки. Це стосується Білорусі, про що вони заявили. Так і українські прикордонники здійснюють посилені заходи безпеки на кордоні", - сказав він.

 

Речник ДПСУ зауважив, що за останні роки білоруська сторона неодноразово заявляла про те, що нібито фіксуються спроби контрабандного переміщення зброї з України в Білорусь, однак підтвердження викриття значної кількості зброї чи спроб перевезення з України зброї Держприкордонслужба від білоруської сторони не отримала.

 

Демченко наголосив, що українські прикордонники, здійснюючи заходи з охорони державного кордону, не допускають переміщення не тільки зброї, а й інших небезпечних предметів чи контрабанди.

 

"Що стосується зброї, за 8 місяців цього року нами виявлено 38 одиниць зброї саме на кордоні з Білоруссю, і цей показник є на 40% меншим, ніж за аналогічний період попереднього року. Тобто ми фіксуємо навіть зменшення потоку зброї. При цьому з 38 одиниць 20 намагалися перевезти саме в Україну з Білорусі і 18 одиниць були викриті під час спроб переміщення у напрямку Білорусі. Якщо класифікувати цю зброю, то тільки одна одиниця є вогнепальною, решта – це мисливська зброя, травматична, холодна та електрошокери", - додав він.

 

За словами Демченка, незважаючи на заяви білоруської сторони про "повністю закритий кордон", наразі пункти пропуску на кордоні з Білоруссю працюють у звичному режимі, і "поки ми не фіксували значного накопичення транспортних засобів на кордоні з Білорусі в пунктах пропуску на виїзд з України".

 

Зауважимо, сьогодні, 3 вересня, президент Білорусі Аляксандр Лукашенка заявив, що Білорусь "радикально" посилила прикордонний контроль з Україною через "потік зброї".

 

"Ми змушені були зі своїми братами, близькими людьми (з Україною) повністю закрити кордон. Наглухо. Ще більше, ніж з Північноатлантичним блоком, який для нас завжди, з давніх часів, нібито здавався ворогом номер один", - сказав він.

 

Як повідомлялося, президенти України і Білорусі Володимир Зеленський і Аляксандр Луашенка провели телефонну розмову, під час якої обговорили ситуацію на Донбасі, питання економічної взаємодії, а також домовилися про взаємні візити. 

схожі новини