Новини 2019-09-27 13:02

СБУ піймала фінансиста бойовиків «ЛНР»

Сума оборудок «бухгалтера» сягнула 100 мільйонів гривень.

На Запоріжжі Служба безпеки затримала екс-працівника українського Міністерства внутрішніх справ, який проводив масштабні фінансові операції для потреб бойовиків «ЛНР». Про це йдеться у повідомленні відомства за п’ятницю, 27 вересня.

 

У Запорізьку область чоловік прибув «з особистих питань». У нього було посвідчення «старшого лейтенанта фінансово-економічної служби 7 ОГМСБр 2 АК НМ ЛНР».

 

 

У 2015 році громадянин України добровільно вступив до так званої 7 ОМСБр 2 АК НМ терористичної організації «ЛНР», де обіймав посаду фінансиста її фінансово-економічної служби. Він проводив фінансові операції в інтересах бойовиків, використовуючи низку оформлених на своє ім'я платіжних карток українських банків.

 

«Фінансист», зокрема, забезпечував обготівковування і переведення коштів з ОРДіЛО та у зворотному напрямку, обмін валют, поповнення мобільних рахунків. Загальна сума оборудок становила понад 100 мільйонів гривень.

 

Бойовики легалізовували отримані гроші через багаторазові перекази між картковими рахунками фізичних осіб для переведення їх у готівку.

 

Зазначено, що значна частка прибутків надходила безпосередньо до ватажків бойовиків та використовувалася для закупівлі палива, оргтехніки, військового обладнання, ремонту бойової техніки.

 

Затриманому оголошено підозру за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) ККУ. Йому загрожує 15 років позбавлення волі.

 

 

Як повідомлялося, 19 вересня Служба безпеки України затримала мешканку Луганської області, яка передавала розвідувальну інформацію в «ЛНР».