Новини 2019-10-08 18:50

СБУ вивезла з ОРДіЛО свідка збройної агресії Росії на Донбасі

Мешканець Сорокиного лагодив пошкоджену військову техніку бойовиків.

Служба безпеки вивела на підконтрольну українській владі територію свідка збройної агресії РФ в Україні. Про це у вівторок, 8 жовтня, повідомило відомство.

 

«Контррозвідники СБУ реалізували ретельно сплановану операцію, за результатами якої мешканець міста Сорокине добровільно відмовився від участі у діяльності незаконних збройних формувань та залишив окуповану територію Луганщини», - ідеться в повідомленні.

 

Правоохоронці з’ясували, що через матеріальні труднощі чоловік вступив до ремонтної роти так званого «2 армійського корпусу народної міліції ЛНР», де лагодив пошкоджену військову техніку бойовиків. Перевірка встановила, що він не брав безпосередньої участі у бойових діях та не скоїв інших тяжких злочинів.

 

Зазначено, що чоловік усвідомив «хибність свого кроку та виявив готовність надати свідчення». Також він надав слідству докази збройної агресії РФ в Україні.

 

За рішенням суду, його звільнено від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 258-3 ККУ, оскільки особа, крім організатора і керівника терористичної групи чи терористичної організації, яка добровільно повідомила правоохоронців про терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв’язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації, звільняється від кримінальної відповідальності – якщо в її діях немає складу іншого злочину.

 

Нагадаємо, Генпрокуратура виявила докази фінансування Росією бойовиків на тимчасово окупованій території Луганської області – залишок реактивного протипіхотного гранатомета РПГ-32 «ХАШИМ» 2012 року випуску, що належить до комплексу озброєння Збройних Сил РФ.