Новини 2019-10-09 13:51

Жеваго оголосили в національний розшук

Мільярдер фігурує у кримінальному провадженні щодо відмивання грошей.

Екс-нардеп Костянтин Жеваго оголошений у національний розшук, оскільки раніше він не з'явився в Держбюро розслідувань для отримання підозри. Про це заявив директор ДБР Роман Труба на брифінгу у середу, 9 жовтня.

                                

«З приводу Жеваго. Ми викликали його в ДБР для отримання підозри, однак він не з'явився. Тому зараз розпочато процедуру оголошення його в міжнародний розшук, отримання рішення суду та дозволу його затримати. Зараз його оголошено в національний розшук», - розповів Труба.

 

Нагадаємо, Жеваго фігурує у провадженні щодо розтрат та відмивання 2,5 млрд грн банку «Фінанси та кредит», бенефіціаром якого він є. У період 2007-2014 років офшорна компанія відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Згодом, між фінансовими установами (банком «Фінанси та кредит» та іноземними банками) було укладено договори застави на суму понад 113 млн доларів, яким український банк поручався за офшорну компанію власними коштами, що були розміщені на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах. Кошти, отримані за порукою банку, були використані на користь іноземних компаній, які належать самому Жеваго.

 

27 вересня 2019 року ДБР заочно вручило підозру Жеваго за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (організація розтрати чужого майна, яке перебувало у віданні службової особи, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) та ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах) ККУ.

 

Водночас, Жеваго відкинув усі звинувачення ДБР щодо розтрат «Фінанси і кредит».

схожі новини