Новини 2019-11-08 16:02

Україна підписала безвіз ще з однією країною

Від української сторони угоду ухвалив Андрій Дещиця.

У п’ятницю, 8 листопада, в посольстві України у Варшаві уряди України та Монголії підписали угоду про взаємне скасування віз. Про це передає Укрінформ.

 

Як зазначається, від України угоду підписав посол України в Польщі Андрій Дещиця, а від уряду Монголії – посол Монголії в Польщі і за сумісництвом в Україні Немех Батаа.

 

 «Угода передбачає, що громадяни України можуть в’їжджати до Монголії без віз на 90 днів упродовж 180 днів», - повідомив Дещиця.

 

Він додав, що Монголія є черговою країною, яка відкрита для українських громадян для безвізових поїздок.

 

«Ми вже маємо 88 таких країн, а зі спрощеним в’їздом в інші країни – це вже понад 140 країн», - уточнив Дещиця.

 

Нагадаємо, до сьогодні між Україною і Монголією діяла угода 1979 року, підписана свого часу між СРСР і Монгольською Народною Республікою, а потім підтверджена українським урядом.

 

«Але з того часу ситуація абсолютно змінилася, змінилися також документи, тобто вона фактично застаріла. Тому ми привели у відповідність до цієї угоди перелік документів, які потрібні для подорожей громадян України і Монголії», - сказав Дещиця.

 

Як повідомлялося, у вересні 2019 року Україна підписала безвіз зі Шрі-Ланкою.

 

За наступні п’ять років Кабмін планує розширити перелік країн із безвізовим режимом для українців за рахунок Гватемали, Гренади, Коста-Ріки, Маврикію, Маршалових островів, Монголії, Науру, Палау, Перу, Сальвадору, Самоа, Сен-Вінсент і Гренадін, Соломонових островів та Ямайки.

 

У 2020 році буде збільшено строки безвізового перебування в Аргентині, спрощений існуючий режим поїздок до Мексики, завершені відповідні переговори з Великою Британією, Республікою Корея, Канадою, Японією, Австралією.

схожі новини