Новини 2019-11-12 10:28

Імпічмент Трампа. У Пентагоні підтвердили, що Білий дім блокував допомогу Україні

Комітет розвідки оприлюднив заяву Лаури Купер.

Заступниця помічника міністра оборони США Лаура Купер підтвердила, що президент США Дональд Трамп наказав Управлінню бюджету заморозити сотні мільйонів доларів військової допомоги для України. Про це йдеться у заяві Комітету з розвідки, що проводить розслідування у рамках процедури імпічменту глави держави. 

 

"Купер також повідомила комітетам, що вона неодноразово висловлювала занепокоєння вищим урядовцям США з приводу законності утримання коштів", - йдеться у заяві. 

 

Купер зазначила, що під час її зустрічі із колишнім спецпредставником США з питань України Куртом Волкером 20 травня він "рішуче натякав, що припинення військової допомоги може бути усунене, якщо Україна буде готова зробити заяву, пов'язану зі втручанням в американські вибори". 

 

 

Нагадаємо, 6 листопада Палата представників Конгресу США оприлюднила стенограми слухань з участю спецпредставника США Курта Волкера й посла при ЄС Гордона Сондленда на закритих слуханнях, що відбулися минулого місяця. 

 

У свідченнях йдеться про те, що Рудольф Джуліані, адвокат Трампа, переконував американського лідера в корумпованості України. 

 

Днем раніше опублікували свідчення екс-посла США в Україні Марі Йованович. Там йдеться, що президент США тиснув на Держепартамент та вимагав відставки Йованович. 

 

Цього тижня, 13 та 15 листопада, пройдуть перші громадські слухання у справі. 

схожі новини