Новини 2019-11-12 15:43

Зеленський підписав закон щодо захисту інтелектуальної власності

Мова йде про документ №202-ІХ.

У вівторок, 12 листопада, президент Володимир Зеленський підписав закон щодо захисту інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон. Про це повідомляється на сайті глави держави.

 

«Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України» №202-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 жовтня 2019 року», - йдеться в повідомленні.

 

Закон вносить зміни до Митного кодексу: зокрема, дає визначення термінів: «контрафактні товари», «піратські товари», «товари, що підозрюються у порушенні права інтелектуальної власності». Крім того, закон встановлює особливості призупинення митного оформлення та знищення невеликих партій товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

 

Документ передбачає, що заходи щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності не застосовуються до оригінальних товарів, тобто товарів, що були виготовлені за згодою правовласника, або товарів, виготовлених особою, уповноваженою правовласником на виробництво певної кількості товарів, зокрема якщо їхня кількість перевищує обумовлену між цією особою і правовласником.

 

Закон має на меті наближення митного законодавства України у сфері захисту інтелектуальної власності до стандартів та практики ЄС. Як зазначається, це є зобов’язанням України в рамках угоди про асоціацію. Реалізація закону посилить боротьбу з контрафактними товарами, прискорить переміщення через митний кордон та митне оформлення оригінальних товарів.

 

Нагадаємо, 9 жовтня Зеленський підписав закон про «географічні бренди» щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень.

схожі новини